Бившата посланичка в САЩ Елена Поптодорова коментира, че идеята на

...
Бившата посланичка в САЩ Елена Поптодорова коментира, че идеята на
Коментари Харесай

Поптодорова: Идеята на Тръмп за Газа е неоколониализъм

Бившата посланичка в Съединени американски щати Елена Поптодорова разяснява, че концепцията на Доналд Тръмп палестинците да бъдат изселени от Газа и линията да бъде превърната в курорт, е изненадваща. По bTV тя изясни, че американският президент е водил три акции с обещанието, че няма да праща бойци зад граница, а изявленията му в този момент припомнят за неоколониализъм.

„ Никой не взема на съществено тази концепция, не са водени диалози нито какъв брой ще коства осъществяването ѝ, нито какъв брой военни ще трябват за това. За 7 часа след изказването на Тръмп тематиката към този момент спря да се разисква в Америка ”,това сподели журналистът Константин Вълков, който също взе участие в разбора.



Двамата се съгласиха, че зад видимо лудата концепция има план и той е да се окаже напън върху Йордания и Египет. „ Тръмп употребява този метод в бизнеса с недвижими парцели и това му оказва помощ от време на време ”, сподели още Вълков.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР