Бившата номер 1 в света Мария Шарапова победи с 6:3,

...

Шарапова на финал за първи път от 2,5 години

Бившата номер 1 в света Мария Шарапова победи с 6:3, 6:1 поставената под номер 3 в схемата на шампионата в китайския град Тянцзин - Шуай Пън.

Рускинята, която завоюва против защитаващата купата представителка на домакините за час и 20 минути, ще играе на край против Арина Сабаленка, откакто тенисистката от Беларус се наложи с 6:1, 6:3 за 60 минути против италианката Сара Ерани. Шарапова завоюва по два пробива в двата сета и не позволи загуба на гейм при личен сервис, с цел да се класира на край от шампионатите на WTA за първи път от две години и половина насам.

За последно тя игра за купа през месец май 2015-а година в италианската столица Рим, където завоюва против испанката Карла Суарес-Наваро.

Междувременно стана ясно, че през идната седмица Шарапова ще играе на шампионата за Купата на Кремъл в Москва, заяви формалният уебсайт на надпреварата. Тя ще се включи в борбата за трофея на шампионата в съветската столица за първи път от 2007 година, като ще взе участие с “уайлд кард ”.
Източник: offnews.bg