Битката за Скудетото отново се възроди. Ювентус все още е

...

Наполи посече Юве в Торино, върна се в борбата за титлата

Битката за Скудетото още веднъж се възроди. Ювентус към момента е водач, само че претендентът за титлата  Наполи покоси Старата госпожа посред " Алианц Стейдиъм " в пряк конфликт от 34-ия кръг на калчото. " Небесносините " победиха с 1:0 след гол в 90-ата минута на Калиду Кулибали, като за първи път от 28 години имат действителен късмет за купата, четири кръга преди края на сезона. Бившият отбор на Диего Марадона се приближи единствено на точка от " бианконерите ", които остават водачи в шампионата, само че за пръв път тронът на Юве се разклати толкоз мощно през последните години - 360 минути преди края на шампионата.
Ювентус остана с 85 точки, до момента в който Наполи има 84.

Шампионът прекъсна серията си от шест следващи победи над южняците в Торино, като към този момент няма право на неточност, в случай че желае да завоюва рекордното си седмо следващо Скудето на Италия.

Юве обаче има посещение на безконечния съперник Интер, след което приема Болоня, гостува на Рома и приема Верона. Неаполитанците имат аудиенция на Фиорентина, домакинство на Торино, посещение на Сампдория и закриват сезона срещу Кротонена " Сан Паоло ".

Тимът на Сари и тифозите на клуба обаче имат вяра, че могат да реализират фантазията си, откакто записаха 30-и следващ мач без проваляне в Серия " А " надалеч от Неапол. Последната загуба на " небесносините " при посещение в калчото беше октомври 2016 година, когато отстъпиха с 1:2 от Юве на " Алианц Стейдиъм ".
Източник: marica.bg