Майката на Симона Радева: Работеше с цялото си сърце, защото това беше детската й мечта
Бистра Радева дефинира щерка си Симона Радева като извънредно добър чиновник на. Припомняме, че тя е упрекната, че е подкрепила Георги Семерджиев да се укрие след тежката злополука на столичния бул. „ Черни връх “, при който починаха две девойки .
Майката твърди, че Симона е работила с цялото си сърце , защото това е била детската й фантазия. Тя е сигурна, че няма нищо общо със случая. По думите й в трагичната нощ двете са се скарали и когато е чула по малкия екран новината за произшествието е тръгнала натам, защото се е тормозила, че може това да е щерка й . Впоследствие са срещнали покрай местопроизшествието, полицайката й декларирала, че си е не запомнила ключовете за дома си в автомивка , видяла е пътния случай и е спряла да помогне с нещо, в случай че има потребност. След това двете с колите си отишли към дома на Симона.
Бистра Радева разяснява още, че Симона не е обвързвана с Георги Семерджиев , предава „ Българска телеграфна агенция “. Тя добави, че до момента в който е била чиновник на Министерство на вътрешните работи, се е случвало щерка й да спре Георги Семерджиев за пътна инспекция и след това да му смъкна автомобилните номера . Впоследствие си е миела и колата в автомивка , в която младият мъж е „ бил някакъв “.
Припомняме, че все още Радева е на независимост с мярка „ Подписка “ . Повдигнати са й обвинявания за това, че на 5 юли 2022 година в София, в качеството си на младши инспектор-полицай в група „ Охрана на публичния ред “ на бранш „ Охранителна полиция “ към Първо РУ-СДВР, е спомогнала Георги Семерджиев, с цел да бъде осуетено наказателно гонене против него. Според държавното обвиняване тя е осигурила железна стълба, с която Семерджиев се изкачил до терасата на жилището си в столицата, влезнал е вътре и се е укрил.
Днес в Софийския областен съд се организира съвещание по делото против Симона Радева. По време на него трябваше да бъдат разпитани някогашният служител на реда и другар на Симона – Мирослав Янков и майка ѝ Бистра Радева . Янков се възползва от правото си да не дава показания. Следващото съвещание, на което ще продължат разпитите, ще се организира на 28 ноември .
Очаква ли се повишаване на свинското месо?




