След смъртта на Уили Мейс играта на Рикууд Фийлд придобива ново значение
Бирмингам, Алабама — Преди Уили Мейс да наелектризира почитателите с Ню Йорк Джайънтс и да направи „ The Catch “ в Световните серии през 1954 година, той патрулира в центъра на Рикууд Фийлд в Бирмингам, Алабама, като младеж през 1948 година
„ Уили беше нещо друго “, сподели преподобният Уилям Грийсън за Мейс, който умря във вторник на 93-годишна възраст. „ Той имаше подарък, който Бог му даде. "
Грийсън, в този момент съвсем на 100 години, беше съотборник на Мейс в Бирмингамските черни барони от Черните лиги.
един от великите в бейзбола за всички времена.„ Просто желаех да бъда другар “, сподели Грийсън пред CBS News.
Мейс беше прекомерно млад, с цел да пътува с Черните барони, които щурмуваха Джим Кроу Юг като член на Негрската южна лига.
В Рикууд Фийлд, който Черните барони споделяха с напълно белите Бирмингамски барони, сегрегацията беше натрапен бит.
„ Когато играхме тук, белите бяха в дясното поле “, сподели Грийсън. „ Когато те играеха, ние бяхме там. “
От 1910 година 182 членов...
Прочетете целия текст »




