Билла България“ обяви името на новия си главен изпълнителен директор.

...
Билла България“ обяви името на новия си главен изпълнителен директор.
Коментари Харесай

„Билла България“ обяви новия си главен изпълнителен директор

„ Билла България “ разгласи името на новия си основен изпълнителен шеф. От 1 септември на поста застава Албена Георгиева, която през последните три години бе основен действен шеф на BILLA Словакия, оповестяват от компанията.

През последните няколко месеца ръководството на веригата в България бе краткотрайно поето от Димитър Пешев. Изненадващата рокада в мениджмънта настъпи през април, когато тогавашният изпълнителен шеф – Вигинтас Шапокас – взе решение да продължи кариерния си път отвън BILLA.

Албена Георгиева е познато лице в ритейл бранша у нас. През 90-те години развива лична комерсиална активност, по-късно натрупва опит в Metro Cash & Carry, а през 2009 година стартира кариерата си в „ Билла “. През последните 16 години работи и развива екипи в компанията. Била е търговски шеф на българското звено, а в интервалите 2015 – 2018 година и от 2022 до август 2025 година работи и живее в Словакия като СОО на BILLA Словакия. 

„ Да се завърна в родната си страна като изпълнителен шеф на BILLA е чест и огромна отговорност за мен. Вярвам, че дружно с екипа на „ Билла България “ ще развиваме компанията по този начин, че клиентите постоянно да получават задоволство от нашите качествени артикули на налични цени, както и чудесно обслужване в комерсиалната ни мрежа. Основната ми цел е супермаркети BILLA да бъдат не просто място за извършване на покупки, а приближен сътрудник и асистент по пътя на всеки клиент към по-здравословен и по-устойчив метод на живот “, споделя Албена Георгиева.
Билла България Billa България основен изпълнителен шеф Албена Георгиева
Източник: economic.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР