Билал Бари е маратонецът в Левски. Нападателят е взел участие

...

Билал Бари продължава да бъде №1 в Левски

Билал Бари е маратонецът в Левски. Нападателят е взел присъединяване във всички 23 мача на " сините " от началото на сезона, а с шестте си попадения е водещият голмайстор на отбора. Мароканецът гарнира головете и с една асистенция. В дуела против Лудогорец (1:2) той даде задатък на столичани в 20-ата минута.

След 1:2 против Лудогорец сините прекъснаха серията си от девет следващи турнирни мача без загуба в границите на едно състезание - 5 победи и 4 равенства. Последната по-дълга поредност без проваляне бе от 11 срещи при Делио Роси сред 4 ноември 2017-а и 11 март 2018 година. Тогава тя бе спряна с 0:1 от ЦСКА.

Във към този момент завършилата поредност " сините " победиха ФК ЦСКА 1948 (2:0), Локо Пд (2:1), Славия (1:0), Царско село (1:0) и Ботев Пд (2:0), като приключиха наедно с Ботев Bp (0:0), Арда (0:0), Берое (1:1) и ЦСКА (0:0). През предишния сезон " сините " имаха 8 следващи срещи без загуба - завоюваха 3 мача, а в 5 приключиха наедно.

Столичани продължиха наклонността да са доста резултатни в средата на първото полувреме, отбелязва " Тема спорт ". В този интервал те имат девет гола, а идващите мощни минути на отбора на Станимир Стоилов са в края на мача, когато са отбелязали седем пъти. Парадоксалното е, че в този интервал Левски също позволява постоянно попадения, какъвто бе казусът и против Лудогорец. Пиерос Сотириу осъществя пети сходен гол във вратата на сините в заключителните минути на дуела.
 Левски пусна билетите за столичното дерби с Локо (София)

Двубоят е тази събота от 17:30 часа