“Бианконерите имат 3 точки в 4 мача Ювентус не успя

...
“Бианконерите имат 3 точки в 4 мача Ювентус не успя
Коментари Харесай

Ювентус отново не спечели в ШЛ след здрава битка със Спортинг

“Бианконерите ” имат 3 точки в 4 мача
Ювентус не съумя да запише първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига и от четвъртия опит. Торинци стигнаха единствено до тъждество 1:1 в семейството си на Спортинг (Лисабон). Гостите даже първи откриха резултата посредством Максимилиано Араухо в 12-тата минута, само че Душан Влахович изравни в 34-тата. " Старата госпожа " има защо да съжалява, защото сътвори много положения, само че и направи куп пропуски пред вратата на Руи Силва, който също имаше съществена виновност за равенството с няколко блестящи спасявания.

Ювентус стигна до първата голова опция в мача. В 9-ата минута Уестън Маккени бе изведен по дясното крило, центрира за Душан Влахович, само че топката бе сложна за сърбина, който стреля от воле, само че в ръцете на вратаря.

Спортинг обаче откри резултата единствено две минути по-късно с първата си по-добра офанзива. Гостите разиграха дълготрайно, топката бе подадена за Максимилиано Араухо в наказателното поле, а той с акуратен диагонален удар по земя означи благодарение на гредата.

В 14-тата минута " лъвовете " даже можеха да удвоят преднината си. Франсиско Тринкао шутира и след рикошет топката се отби от напречната греда.

В 17-ата минута и Ювентус имаше прелестна опция. Душан Влахович получи съвършено центриране наоколо до вратата, плонжира и стреля с глава, само че вратарят Руи Силва направи ослепително избавяне.

Минута по-късно сърбинът имаше нов късмет да обстрелва вратата, само че и този път Силва бе на мястото си и отрази изстрела му.

В 19-ата позиция още веднъж Влахович бе забъркан в следващата забавна офанзива на домакините. Този път той бе открит с центриране отдясно и опита много остроумен удар с тил към вратата, само че още веднъж вратарят на противника не бе усложнен и улови.

В 32-рата минута и Мануел Локатели обстрелва вратата на противника от далечна отдалеченост и топката мина много покрай задачата, само че в навън.

Натискът на Ювентус даде резултат в 34-тата минута, когато след следващата скоростна офанзива, Кефрен Тюрам напредна и подаде паралелно на голлинията, а Душан Влахович от придвижване засече топката във вратата за 1:1.

Домакините обаче продължаваха да са извънредно дейни и в 39-ата минута се стигна до следващата заплаха. Топката още веднъж бе центрирана наоколо до вратата, където този път Франсиско Консейсао стреля, само че след рикошет кълбото мина на сантиметри до гредата.

Втората част стартира по този начин, както приключи първата - с напън на Юве. В 49-ата минута Влахович бе изведен в кулоар, само че ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

Последва късмет и пред Кефрен Тюрам, само че и той не затрудни Руи Силва.

Торинци продължаваха да търсят гола и в 62-рата минута се стигна до меле пред вратата на гостите, приключило с отдалечен удар на Камбиазо, който обаче се спря в тялото на бранител.

Минута по-късно и Кефрен Тюрам напредна и насочи шут от границата на наказателното поле, само че прати кълбото над напречната греда.

Последва интервал на мъртвило и ситуациите секнаха. Чак в 85-ата минута гостите от нищото можеха да нанесат гибелен удар, само че отдалечен шут на Жени Катамо профуча до гредата.

Минута по-късно Филип Костич опита удар от границата на пеналта, само че право в ръцете на вратаря.

В добавеното време на мача Джонатан Дейвид можеше да се трансформира в воин, стреляйки с глава от близко, само че Руи Силва направи следващо ослепително избавяне.

В последна сметка мачът приключи без победител и Ювентус остава на 23-тата позиция във краткотрайното класиране с актив от 3 точки. Спортинг е в много по-добро състояние на 10-ото място със 7 извоювани точки досега.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР