БГНЕС Цветан Цветанов определи дебатът в парламента за мораториума върху новите

...
БГНЕС
Цветан Цветанов определи дебатът в парламента за мораториума върху новите
Коментари Харесай

Цветанов: Стига фалшиви новини, онкоболните ще се лекуват

БГНЕС Цветан Цветанов дефинира дебатът в Народното събрание за мораториума върху новите медикаменти като безмислен.
"Никога не сме казвали, че няма да се лекуват онкоболни. Хората останаха в едно подвеждане от подправените вести на Българска социалистическа партия, които се заиграха със страховете на хората ", съобщи Цветанов пред Нова тв.
Той добави, че бюджетът на НЗОК за 2018 година ще бъде с 407 милиона повече.

"Общият бюджет за НЗОК ще е 3 милиарда и 800 милиона лв., а общият бюджет за опазване на здравето - 4 милиарда и 700 милиона лв. ", съобщи водачът на парламентарната група на ГЕРБ. По думите му 300 милиона отиват за онкоболните, а 70% от парите са за новаторски медикаменти.

"Трябва да има някаква система, която да ограничи неразумното консумиране на средства. Ние не сме убийци. Всеки има непосредствен човек, обиден от това тежко заболяване. Но за мен е значимо да има техника, профилактика, да се слага точната диагноза - приказвам за цялостния комплекс от опазване на здравето. Освен това ние не знаем какъв е резултатът от тези медикаменти. В Румъния има 6-годишен мораториум ", съобщи Цветанов.

Той засегна и другата гореща тематика от седмицата, която предизвика подозрения дали има разкол измежду ръководещите - строителството на втори кабинков въжен превоз в Банско.

"Малко заприличахме на италианско семейство - има шумни разногласия, само че проблем няма. Има единна позиция, че втори въжен превоз на Банско би трябвало да се прави ", съобщи Цветан Цветанов и добави, че решението ще стане ясно на 28 декември.

 
Източник: burgas24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР