Безспорно не е никак лесно за нито един човек, чиито

...
Безспорно не е никак лесно за нито един човек, чиито
Коментари Харесай

Кръвта вода не става: Дъщерята на бивша шампионка от Шлема с първа победа в WTA Тура

Безспорно не е по никакъв начин елементарно за нито един човек, чиито родители са постигнали нещо значимо в живота, тъй като сравненията са неизбежни, а високите упования постоянно могат да доведат до съществено проваляне. Както знаем, то нормално лесните време основават слаби характери, само че не подобен е казусът с Елизабет Мандлик. 21-годишната тенисистка е щерка на Хана Мандликова, която е трикратна шампионка от Големия шлем и Елизабет е под прожекторите от ранна детска възраст.

Това обаче по никакъв метод не е спряло младото момиче да преследва своята фантазия и наподобява, че скоро още веднъж славната фамилия ще се трансформира в една от най-прочутите в актуалния тенис. Световната номер 240 към този момент има цели седем трофеи на равнище ITF, с което си заслужи " уайлд кард " за присъединяване на WTA конкуренцията в Сан Хосе.

Тя стартира присъединяване си в квалификациите, където във втория си мач завоюва 11 следващи гейма, с цел да надиграе изненадващо международната номер 11 Джил Тайхман. Така американката продължи към главната скица, а там последва безапелационен триумф над нейната сънародничка Алисън Риск с 6:3 6:3. Трикратната WTA шампионка беше пробита цели пет пъти и нямаше никакви шансове да се опълчи на Мандлик, чийто успех ѝ обезпечи дебют в топ 200.

Това надалеч не са единствените положителни вести за Елизабет, тъй като тя записа дебютната си победа в съществена скица на най-високото професионално равнище и в този момент ще има шанса да се изправи против втората сложена в шампионата, а точно испанката Паула Бадоса.

WOW
Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР