Безпрецедентните протести от заетите в градския транспорт на София са

...
Безпрецедентните протести от заетите в градския транспорт на София са
Коментари Харесай

Борисов: Ако кметът Терзиев не може да си намери мнозинство, да си подаде оставката

Безпрецедентните митинги от заетите в градския превоз на София са задоволителна причина кметът на София Васил Терзиев да си подаде оставка, стана ясно от изказване на водача на ГЕРБ Бойко Борисов в Народното събрание през днешния ден.

„ От един месец е деклариран този митинг. Тогава ме питахте за какво не им дадем пари. Днес щяха да провалят матурите. Една „ Опълченска “ не могат да пуснат. Имаха един месец. Абсолютна неистина е, че имаме присъединяване в процеса. Ако считат, че парите са хвърлени от джипката – кметът да ги върне на Министерството на финансите. Аз съм бил кмет без нито един общински консултант. Не съм се оправдавал, че няма болшинство. Ако нямам болшинство и не мога да работя – депозирам си оставката “, ядосан бе той в парламентарните коридори.

„ Не съм отговорен нито на Кирил Петков, нито на Асен Василев, че „ Спаси София “ ги напусна и нямат болшинство. Ако кметът не може да си откри болшинство, да си подаде оставката “, посъветва Борисов, припомняйки, че когато е бил кмет на София не е разполагал с такова.

Решихме въпроса (с градския превоз в София – бел ред.), тъй като щяха да провалят матурите на децата. Ако кметът не желае парите, да ги върне на Министерството на финансите, настоя Борисов.

В понеделник държавното управление на Росен Желязков се ангажира с разпределяне на спомагателни 15 млн. лв. на Столичната община. Новината бе обявена взаимно с Бойко Борисов.

„ Когато чух, че и метрото ще излезе да стачкува, приказвах с Росен Желязков и му споделих да приказва с Терзиев. Терзиев сподели: „ Това не е ваша работа “. Извиках синдикатите, след това извиках тези от общинския съвет, с които имаме диалози – Българска социалистическа партия, Има Такъв Народ и Вътрешна македонска революционна организация – да преструктурират разноските. Ако Политическа партия и Демократична България поддържат бюджета и сме болшинство в Народното събрание, ще им осигурим пари и за следващата година “, описа водачът на ГЕРБ.

Добросъседството ще бъде нарушено. договорът с „ Боташ “ е извънредно неблагоприятен, настоя той. Прекратявайки го, ще отидем на съд, всеки правист знае, че те ще ни осъдят за 6 милиарда И ще получат пари от България, само че ще си изгубят добросъседството. А президентът Ердоган по никакъв метод не желае да си скапва връзките с България.

Борисов съобщи, че не е получил отговор от Ердоган по настояването си за преустановяване на контракта с „ Боташ “. „ Защото не съм отишъл. Той трябваше да го чуе от мен поради дългогодишната ни работа по миграцията. Че това (договорът с турската компания – бел. ред.) се възприема неприятно в България. Не че те са отговорни, а че всеки ден плащаме “, изясни някогашният министър председател.

За решението на президента Румен Радев да даде на Конституционния съд отхвърли на ръководителя на Народното събрание Наталия Киселова да подложи на гласоподаване в зала настояването му за референдум по влизането на България в евророзоната Борисов сподели: „ Киселова доста вярно отговори, че не го е позволила по недопустимост. “

Минути откакто настояванията за отпадане на шестте депутатски имунитета от „ Възраждане “ и АПС още веднъж не бяха признати, Борисов настоя: Парламентарната зала се занимава със закони, имаме да наваксваме с доста неща. Относно комисии, чувания, имунитети, се е произнесъл народът, като ги е избирал. И ще се произнесе, като отидем отново на избори. Съдебният развой не се шиканира, а единствено се замразява “, сподели той. През това време ПП-ДБ се опитваха в зала да наложат отнемането на депутатската отбрана на четиримата депутати от „ Възраждане “, вилнели в София.

Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР