Безопасното преминаване през Ормузкия проток ще бъде гарантирано, ако САЩ

...
Безопасното преминаване през Ормузкия проток ще бъде гарантирано, ако САЩ
Коментари Харесай

Иран: Безопасното преминаване на Ормузкия проток ще е възможно, ако САЩ спрат заплахите си

Безопасното прекосяване през Ормузкия пролив ще бъде обезпечено, в случай че Съединени американски щати прекратят заканите си и бъдат наложени нови процедури, обявиха военноморските сили на Корпуса на гвардейците на Ислямската гражданска война, съобщи Ройтерс, базирайки се на ирански медии.

Агенцията отбелязва, че това е първата реакция на Техеран във връзка с взетото решение на Съединени американски щати краткотрайно да прекратят интервенциите си, с цел да оказват помощ на блокираните кораби да преминат през тези води.

Корпусът не прецизира какво съставляват новите процедури и благодари на притежателите и капитаните на корабите, че почитат иранските регулации, когато минават през стратегическия морски път.

Съединени американски щати и Иран са покрай съглашение за едностраничен меморандум за преустановяване на войната в Персийския залив, заяви осведомен с договарянията чиновник от влезлия в ролята на медиатор Пакистан. Той удостовери като прецизен по-ранно известие от американската медия „ Аксиос “, която заяви за меморандума, базирайки се на свои източници.

„ Опитваме се иранско-американското помирение да докара до непрекъснато преустановяване на войната “, на собствен ред съобщи иранският външен министър  Исхак Дар, представен от Българска телеграфна агенция. 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР