Жени Живкова: Без култура една държава не може да съществува
Без просвета една страна не може да съществува. Това съобщи Жени Живкова - дъщерята на Людмила Живкова по NOVA NEWS. По думите ѝ ограничението на бюджетите на библиотеки, театри, читалища и други театрални институти ще се отрази съществено на бранша, в който така и така хората работят против минимални хонорари.
Тя акцентира, че посредством културата може да се води и интернационален разговор, а страната ни не трябва да оставя тази сфера на назад във времето.
Живкова разяснява и политическата обстановка в страната. „ Хората дадоха огромна поддръжка на Румен Радев, плюсовете от това са повече, тъй като е ясно, че обществото не желае да вижда непрекъснато боричканията в Народното събрание и честата промяна на държавни управления. Хората желаят непоклатимост и сигурност и по тази причина дадоха толкоз доста гласове за една партия. Не бих споделила, че има минуси от това решение, в случай че има такива, тях ще ги забележим в бъдеще. Това, че кабинетът има цялостно болшинство, е добре, нека и да ръководят добре ", сподели тя.
Евгения Живкова изрази вяра актуалното ръководство да усъвършенства живота на хората. Тя описа още и за възобновяване на Асамблея „ Знаме на мира ", основана от нейната майка Людмила Живкова. Тази година следва 12-ото издание на самодейността под мотото „ Децата за мир на планетата ".
Тя акцентира, че посредством културата може да се води и интернационален разговор, а страната ни не трябва да оставя тази сфера на назад във времето.
Живкова разяснява и политическата обстановка в страната. „ Хората дадоха огромна поддръжка на Румен Радев, плюсовете от това са повече, тъй като е ясно, че обществото не желае да вижда непрекъснато боричканията в Народното събрание и честата промяна на държавни управления. Хората желаят непоклатимост и сигурност и по тази причина дадоха толкоз доста гласове за една партия. Не бих споделила, че има минуси от това решение, в случай че има такива, тях ще ги забележим в бъдеще. Това, че кабинетът има цялостно болшинство, е добре, нека и да ръководят добре ", сподели тя.
Евгения Живкова изрази вяра актуалното ръководство да усъвършенства живота на хората. Тя описа още и за възобновяване на Асамблея „ Знаме на мира ", основана от нейната майка Людмила Живкова. Тази година следва 12-ото издание на самодейността под мотото „ Децата за мир на планетата ".
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




