Без двама от титулярните си защитници - Мартин Сандов и

...

Монтана загуби с 0:1 гостуването на Марица в Пловдив /снимки/

Без двама от титулярните си бранители - Мартин Сандов и Михаил Минков, които изтърпват санкции, тимът на " Монтана " бе надигран с 1:0 в Пловдив от " Марица " в първата среща от XI кръг на шампионата на Втора лига.
Това бе първата загуба за монтанци на непознат терен от началото на сезона, четвърта общо в шампионата и трета за новия старши треньор Ферарио Спасов - след 1:3 от " Дунав " (Русе) и 1:2 от " Марек " за Купата на България пристигнала след продължения.
Домакините поведоха в 8-та мин., когато след центриране от ляво на Илиян Йорданов капитанът на монтанци Иван Михов скочи във въздуха и отклони леко топката, само че тя попадна право в краката капитана на " Марица " Валери Домовчийски и той с мощен удар с левия си крайник не остави никакъв късмет на вратаря Петров. В края на първото полувреме наложително играта напусна Иван-Йоанис Атанатос, което докара и до смяната в схемата и " Монтана " заигра с четирима в отбрана – Айтов отдясно, Михов и Ганев в средата и Буров от ляво.
След почивката старши треньорът на гостите направи още две смени като в игра влязоха Идрис Фудил и Хади Бентебал. Именно последният можеше да изравни резултата единствено две минути откакто се  появи в игра, само че ударът му мина около дясната греда.
До края на мача монтанци упражниха напън, владееха повече топката, само че стигнаха единствено до още една рискова обстановка пред вратата на домакините. Това се случи в 69-та мин., когато Димитър Буров стреля мощно, само че вратарят Илия Николов мазета.
Старши треньорът на " Монтана " Ферарио Спасов бе отчаян след края на мача в Пловдив.
„ С един прецизен  удар " Марица " завоюва тази среща. Допуснахме леко да ни отбележат, въпреки че през седмицата тренирахме сходни обстановки. Мачът бе равносилен. През второто полувреме имахме самодейността, само че нямаше по какъв начин да изравним откакто не отправихме рискови удари. В офанзива не разкриваме същинските си благоприятни условия. Имаме концепция до наказателното поле, само че там очевидно нещо ни куца, а очевидно ни липсва и класа. Не съм си мислил, че мога да пускам с три следващи загуби, само че е реалност. Никак не е положително ситуацията на тима, само че това са футболистите, с които разполагаме. Трябва още в идващия мач да се върнем на победния път “, съобщи Спасов след края на дуела.

" Марица " (Пловдив) – " Монтана " 1:0

" Марица ": Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (64-Петър Атанасов), Валери Домовчийски-кап. (90-Айкут Янъков), Веселин Марчев, Сали Садъков (46-Милен Танчев), Радослав Апостолов, Симеон Вешев, Станислав Маламов (77-Йордан Пейчинов). Треньор: Николай Димитров.

" Монтана ": Петър Л. Петров, Владимир Айтов, Иван Михов-кап., Димитър Буров, Иван-Йоанис Атанатос (38-Стефан Каменов), Петко Ганев, Йордан Йорданов, Димитър Пройчев (46-Идрисс Фудил), Мехди Уамри, Владислав Цеков (46-Хади Бентебал), Тони Иванов (69-Борислав Дамянов). Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: Валери Домовчийски (8).

Главен арбитър: Любослав Любомиров.
Асистенти: Стоян Стоянов, Петър Рангелов.

Жълти картони: Петко Ганев, Хади Бентебал (Монтана).

Стадион: „ Марица ”-200 фенове.