Без българско участие ще премине днешния последен състезателен ден на

...
Без българско участие ще премине днешния последен състезателен ден на
Коментари Харесай

Последен ден на Олимпиадата, България си отива със седем медала

Без българско присъединяване ще премине днешния финален спортен ден на Олимпийските игри в Париж.

Ще бъдат изиграни последните 13 финала, в които ще бъдат избрани първенците на маратон за дами (начален час 9:00), съвременен петобой за дами (12:00), повдигане на тежести за дами в категория над 81 кг (12:30), битка свободен жанр за мъже в категориите до 65 кг (13:15) и до 97 кг (13:45) и битка за дами в категория до 76 кг (14:15), волейбол за дами (14:00), колоездене на писта – спринт за дами (13:45), кейрин за мъже (14:23) и омниум за дами (14:56), хандбал за мъже (14:30), водна топка за мъже (15:00) и баскетбол за дами (16:30).

Церемонията по закриване на Олимпиадата ще стартира в 22:00 часа на " Стад дьо Франс ", като се чака да продължи към два часа и половина. 

България взе участие на Игрите във френската столица с 46 състезатели в 15 типа спорт, които завоюваха общо 7 оценки - 3 златни, 1 сребърно и 3 бронзови, напомня Българска телеграфна агенция. 

Борците Семен Новиков в категория до 87 кг при класиците и Магомед Рамазанов при 86-килограмовите в свободния жанр и тежкоатлетът Карлос Насар в категория до 89 кг победиха с купите.  

Със среброто се окичи Боряна Калейн в самостоятелния многобой по художествена гимнастика, а бронз заслужиха таекуондистката Кимиа Ализаде при 57-килограмовите, състезателят по повдигане на тежести Божидар Андреев в категория до 73 кг и боксьорът при 57-килограмовите Хавиер Ибаниес.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР