Без българския защитник Радослав Димитров в състава си, стигна до

...

Изненадата Сепси не се даде и на ФКСБ

Без българския бранител Радослав Димитров в състава си, стигна до скъпо тъждество в гостуването си на от 15-ия кръг на румънското състезание. Това беше пети следващ дуел без загуба за Сепси, който заема 4-о място в класирането. ФКСБ е отпред, с задатък от 3 точки пред втория, само че и мач повече.

ФКСБ имаше съществено превъзходство в притежанието на топката, само че гостите нанесоха повече удари. И двата гола в срещата паднаха до почивката. Лучиан Кристеа откри за домакините от Буурещ в 30-ата минута след пас на Флоринел Коман, само че в 37-ата Бубакар Фофана изравни.

След почивката ФКСБ натисна, само че не сътвори доста чисти положения пред вратата на Роланд Никзули, а гостите даже не бяха надалеч от това да измъкнат успеха.

Това беше финален мач и за двата тима за календарната година. Утре е дербито сред и Университатя, с което завършва есенният дял.

Снимка: gsp.ro Лига 1 15 кръг, понеделник 21 декември  ФКСБ 1:1краен резулат  Сепси