БЕЙРУТ (АП) — Първите преки преговори на Ливан и Израел

...
БЕЙРУТ (АП) — Първите преки преговори на Ливан и Израел
Коментари Харесай

Какво да знаем за новите преки преговори между Ливан и Израел

БЕЙРУТ (АП) — Първите директни договаряния на Ливан и Израел от десетилетия тази седмица, подтикнати от последната война сред Израел и подкрепяната от Иран ливанска въоръжена формация Хизбула, бяха посрещнати както с огромни очаквания, по този начин и с наказание.

Длъжностни лица се пробваха да смекчат упованията за това, което може да излезе от договарянията, само че фактът, че те въобще се случват, съставлява забележителна стъпка.

Двете страни имат нестабилни и постоянно враждебни връзки от основаването на Израел през 1948 година Подобно на множеството арабски страни, Ливан няма публични дипломатически връзки с Израел и закон от 1955 година в Ливан не разрешава на ливански жители да да имат каквито и да било контакти с израелци - макар че законът се ползва изборно.

Ето за какво те приказват в този момент, какво произлезе от предходни дипломатически старания и какво може да излезе от тези.

Какво докара до актуалните договаряния

На 2 март, два дни откакто Съединени американски щати и Израел започнаха войната си ср...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР