Beyond Good and Evil 2 на Ubisoft е играта с

...
Beyond Good and Evil 2 на Ubisoft е играта с
Коментари Харесай

Мишел Ансел разкри какви са били основните проблеми в работата по Beyond Good and Evil 2

Beyond Good and Evil 2 на Ubisoft е играта с един от най-дългите цикли на разработка в историята. Анонсирана преди повече от 13 години, тя ту се появяваше в тримесечните отчети на французите, ту изчезваше. През годините чухме разнообразни клюки, свързани с Beyond Good and Evil 2. Как Ubisoft са се отказали от нея, по какъв начин посоката, в която се движи се трансформирала и работата по нея била стартирана отначало. Наскоро човек, осведомен със обстановката изясни случилото се през годините.

Става дума за някогашния чиновник и шеф в Ubisoft Мишел Ансел, основател на поредицата Rayman и на истинския Beyond Good and Evil от 2003. В диалог с френското издание Superpouvoir той посочва съответната причина за това към момента Beyond Good and Evil 2 да не е на пазара: недоразумение сред хората, виновни за основаването ѝ. Просто креативният екип зад BGE2 не вървял в една посока. Това било и повода работата по играта да не напредва през годините.

Така да вземем за пример, художественият шеф желал по едно време да преправи всичко и да почне изначало. Директорът на играта желал от Beyond Good and Evil 2 да сътвори класическа игра с тюрма, а самият Ансел – звездно премеждие. „ Просто нямаше единодушие сред нас и гейм шефът на плана го води в друга посока.

„ В една такава обстановка, екипите са дезорганизирани и дори не знаят кой дава отговор за всичко “, разяснява Ансел. Обикновено, продуцентът е този, който би трябвало да поеме нещата в такива случаи. Но това не се случило. По едно време се наложило дори шефът на Ubisoft Ив Гийемо да пътува до Монпелие, с цел да въдворява ред. Но това не трансформирало доста обстановката.

Ансел разяснява също обява в друго френско издание, съгласно който точно той бил отговорен за хаоса. „ Когато прочетох, че аз съм този, който дава отговор за всичко и упорства за промени, щях да се задавя. BGE2 е играта, за която мисля не съм поставял каквито и да е въпроси по отношение на обещано решение “.

Самият Ансел не е в Ubisoft от 2020, само че има своите догатки за това, което се случва. Той счита, че Ubisoft са сменили ръководителите на плана. Но сходни управнически смени постоянно се отразяват отрицателно на морала на разработчиците.

„ Тези управнически проблеми се отразяват доста отрицателно на екипите. Всичко това служи да покаже, че това не е лесна работа “, продължава Ансел. „ Имате доста егота и на масата стои голям залог. Има и огромна разлика сред това да създаваш Beyond Good and Evil 2 с напълно нова технология и план с геймплей и принадлежности, които са ти познати. Мисля, че план със трудност като тази беше непостижим за доста хора в Ubisoft “.

Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР