Бетис взе важна преднина в първия полуфинален мач от сблъсъка

...

Сензациите на 1/2-финалите за Купата на Краля със здрав сблъсък - Бетис взе аванс

Бетис взе значима преднина в първия полуфинален мач от конфликта против Райо Валекано за . Андалусииците завоюваха с 2:1 като посетител, макар че се оказаха изоставащи в резултата още в 5-ата минута.
Тогава Алваро Гарсия Ривера изведе домакините напред в резултата, само че още преди края на първото полувреме той бе подравнен посредством Борха Иглесиас (26`). През втората част цялостният поврат бе приключен от Уилям Карвальо (68`).
Двата отбора си дадоха доста здрав и равносилен конфликт и изрично интригата надалеч не е завършила. Райо имаше преимущество при притежанието на топката и точните удари (съответно 52% против 48% и 6 против 5), само че Бетис имаше повече опити за гол - 15 против 12.
Реваншът сред тях обаче ще се състои след съвсем повече от цялостен месец. Бетис приема вкъщи Райо Валекано в съдбоносния мач чак на 3-ти март. Както е известно, спечелилият от тази двойка ще се изправи на финала против спечелилия от Атлетик Билбао - Валенсия.
Източник: sportlive.bg