Бетис победи Кадис с 2:0 в мач от 24-ия кръг

...

Бетис се качи на шесто място след успех над Кадис

Бетис победи Кадис с 2:0 в мач от 24-ия кръг в испанската Ла Лига. Уилиан Жозе даде задатък на „ лос вердибланкос “ още в шестата минута, а новото попълнение Пабло Форналс вкара дебютния си гол при започване на втората част.

След този триумф андалусийският отбор събра 38 точки в актива си, заемайки шесто място. Кадис продължава борбата за своето оцеляване, откакто заема 18-о място със 17 пункта.

Двубоят стартира с напън от страна на гостите от Бетис, които стигнаха до ранен гол. В 6-ата минута Джони Кардосо лиши топката в последната третина и напредна по дясното крило, след което „ сви “ за Жозе, който се възползва от това, че Набил Фекир пропусна топката и я прати в мрежата за 0:1.

Вторият гол бе при започване на втората част. Тогава Марк Рока открадна топката от Хуанми и продължи за Жозе. Бразилецът напредна фронтално против вратата на домакините и отклони за Пабло Форналс, а някогашният състезател на Уест Хем направи каскада от финтове и завъртя топката в долния десен ъгъл за 0:2, с което оформи и крайния резултат.