Бетис победи Атлетик Билбао с 3:2 в среща от 16-ия

...

Хеттрик на 38-годишния Хоакин донесе победа за Бетис над Билбао

Бетис победи Атлетик Билбао с 3:2 в среща от 16-ия кръг на Ла Лига. Хеттрик за домакините от Севиля означи Хоакин Санчес.

Още във 2-ата минута Емерсон проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Хоакин пое топката и с мощен удар откри резултата. Девет минути по-късно Хоакин още веднъж бе оставен непокрит от отбраната на съперника и повиши на 2:0. В 20-ата минута обстановката се повтори отляво на офанзивата на Бетис и ветеранът оформи своя хеттрик.

Минута преди края на полувремето Иняки Уилямс върна един гол, откакто се разписа от дузпа. Юри Берчиче вкара извънредно хубав гол в 75-ата минута и очакванията на Атлетик Билбао за точка изглеждаха действителни.

Капитанът на Бетис Хоакин Санчес влезе в историята със своя хеттрик. Той стана най-старият състезател, вкарал три гола в един мач в Ла Лига. Полузащитникът, който е на 38 години изпревари Алфредо ди Стефано в този индикатор. Легендата на Реал Мадрид държеше първото място от 1964 година, когато е на 37 години. /БТА