Бетис обърна Кадис с 2:1 като гост в андалусийското дерби

...

Късен обрат запази шансовете на Бетис за топ 4

Бетис обърна Кадис с 2:1 като посетител в андалусийското дерби и се приближи до топ 4 в испанската Ла Лига. Тимът от Севиля позволи попадение при започване на второто полувреме, само че с два бързи гола в последните 12 минути съумя да направи цялостен поврат.

Бетис бе по-активният тим, само че попадение на отбора през първата част бе анулирано поради засада, а след почивката мощен шут на Гуардадо срещна напречната греда.

Кадис съумя да поведе в 58-а минута с гол на Иван Алехо, само че Бетис изравни с попадение на преди малко влезлият като запаса Кристиан Тейо в 78-а минута.

В 84-а минута бранителят на Кадис Алкасар комично чукна топката с десния крайник и с левия изрита Борха Иглесиас от Бетис, а след ревизиране на обстановката с ВАР реферът отсъди дузпа за гостите. Борха Иглесиас не сбърка и донесе скъпите три точки за Бетис, с които отборът заема пето място с 56 точки, една по-малко от четвъртия Атлетико Мадрид.

Поражението остави Кадис в рисковата зона. Тимът е 17-и с 28 точки.