Бешикташ записа голяма победа с 2:0 в дербито с Галатасарай

...

Червен картон наклони везните в полза на Бешикташ в дербито с Галатасарай

Бешикташ записа огромна победа с 2:0 в дербито с Галатасарай от 19-ия кръг на турската Сюпер лийг. " Черните орли " бяха подкрепени и от обстоятелството, че противникът им игра с човек по-малко от 58-ата минута, когато Мбайе Диане получи червен картон за рискова игра, откакто изрита в главата съперников футболист.

С човек повече на терена Бешикташ наложи волята си в заключителните минути. Първо в 79-ата Жозеф получи в наказателното поле и с лек удар по земя изненада вратаря и вкара за 1:0.

В добавеното време на мача Кайл Ларин се възползва от неточност на бранител пред наказателното поле, лиши топката и изведе Жорж-Кевин Нкуду, който самичък против вратаря не сгреши за крайното 2:0.

Успехът бе с двойна стойност за Бешикташ, който остава на върха в класирането с 38 точки, с 3 повече от Фенербахче. Галатасарай пък падна до 4-ото място с 33 точки.
Сюпер лиг 19 кръг, неделя 17 януари  Бешикташ 2:0краен резулат  Галатасарай