Бешикташ спечели с 2:0 дербито на турската Суперлига срещу големия

...

Бешикташ триумфира в голямото дерби на Турция

Бешикташ завоюва с 2:0 дербито на турската Суперлига против огромния си противник Галатасарай.

Домакините стартираха по-агресивно и още в 8-ата минута Рашид Гезал преодоля двама бранители на гостите и стреля от границата на наказателното поле, само че ударът му мина около левия непряк дирек.

Последваха равностойни минути, само че постоянно играта бе накъсвана от голям брой нарушавания.

В 36-ата минута Сайл Ларин получи в наказателното поле, само че изстрелът му прелетя над напречната греда.

Галатасарай започва по най-кошмарния метод второто полувреме, откакто Мбайе Диане получи пряк червен картон след доста жестоко нарушаване.

Постепенно Бешикташ наложи напън на противника си, който даде резултат в 79-ата минута. Йозеф пое красиво към границата на наказателното поле, след което с акуратен удар осъществя в долния десен ъгъл.

Победата за домакините пристигна в добавеното време на дуела, откакто Жорж-Кевин Нкуду се озова самичък против Окан Кючук и невъзмутимо осъществя в долния ляв ъгъл.

По този метод Бешикташ излезе еднолично на първата позиция в Суперлигата с актив от 38 точки, до момента в който Галатасарай е четвърти с пет по-малко.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `