Бешикташ разби с 3:0 Галатасарай в дербито от 14-ия кръг

...

Бешикташ разкъса Галатасарай

Бешикташ разруши с 3:0 Галатасарай в дербито от 14-ия кръг на турското състезание. Дженк Тосун осъществя първите две попадения в мача. В първата минута на втората част Тосун наказа неточност на уругвайския вратар на Галатасарай Фернандо Муслера. В 70-ата минута Тосун направи резултата 2:0 с удар от близко, а в последните секунди Алваро Негредо се изгаври с защитата на “Джим Бом”. Испанският нападател смени в 88-ата минутаавтора на първите два гола Тосун и в добавеното време се измъкна сред двама бранители на Галатасарай, след това преодоля Муслера и на празна врата без проблеми направи успеха на Бешикташ класическа.

Бешикташ е трети в класирането с 26 точки, а Галатасарай остава водач с 29, само че може да бъде преместен от първата позиция от противника на Лудогорец в Лига Европа Истанбул ББ, който е с 27 точки и мач по-малко все още.

БЕШИКТАШ - ГАЛАТАСАРАЙ 3:0
1:0 Тосун (46)
2:0 Тосун (70)
3:0 Негредо (90+1)