Берое завърши с равенство 1:1 срещу полския Заглембе (Любин) в

...

Берое завърши наравно със Заглембе в Белек

Берое приключи с тъждество 1:1 против полския Заглембе (Любин) в последната си контрола от лагера в Белек. Първата опция бе за Берое в 10-ата минута, когато Мартин Камбуров стреля от дребен ъгъл, само че вратарят улови. В 15-ата минута Заглембе излезе напред в резултата. Топката беше центрирана в пеналта на старозагорци от Старжински след офанзива по десния фланг и Тужински осъществя с удар от близка отдалеченост.

В идващите минути Берое провежда няколко положителни офанзиви, приключили с центрирания, само че без сериозна заплаха. Две минути по-късно още веднъж след прекрасен пробив на Ерол Алкан Берое стигна до заплаха. Алфредо откри Мешка, а той центрира за Алкан. Холандецът стреля от въздуха, само че полски състезател мазета топката с глава.

Заглембе провежда рискова контратака в 73-ата минута, при която Тужински бе изведен на стрелкова позиция, само че Перниш се намеси отлично и мазета в корнер. Педро Еуженио извърши ъгловия удар, а топката доближи до Матеус Леони, който изравни от непосредствена непосредственост за 1:1.

Утре играчите на Алекснадър Томаш имат възстановително занятие, а в петък тимът се завръща в България.

Стартов състав на Берое: Душан Перниш, Иван Бандаловски, Ерол Алкан, Никита Баранов, Александър Василев, Мартин Райнов, Александър Цветков, Иван Минчев, Алфредо Мартинс, Мешка, Мартин Камбуров