Берое завърши годината с убедителен успех. Играчите на Любомир Минчев

...

Берое приключи годината с разгромна победа

Берое приключи годината с безапелационен триумф. Играчите на Любомир Минчев се постановиха над Ямбол със 103:84 като посетители. Срещата бе от 12-ия кръг на Националната Баскетболна Лига.

Първото полувреме мина равностойно, като след неговия край старозагорци имаха задатък от две точки 39:41. Третата четвърт мина под диктовката на гостите, които натрупаха двуцифрен задатък, а мощно начало на заралии на последния интервал дефинира и крайния победител в срещата.

Аджехи Бару завърши срещата с " дабъл-дабъл " за спечелилите - 20 точки и 10 битки. Александър Янев също приключи с двойни индикатори - 16 точки и 10 битки, а Тихомир Желев се регистрира с 19 точки.

Алан Арнет вкара 24 точки за домакините, а Брайкис Перин и Стоян Петков приключиха надлежно с по 16 и 14 точки.