Берое записа първа победа в Националната баскетболна лига. При гостуването

...

Берое с победа над Ямбол

Берое записа първа победа в Националната баскетболна лига. При гостуването си на Ямбол беройци се постановиха с 93:82.
 Шампионите с елементарен триумф над А1 Академик

Дайшон Найт вкара 25 точки за Балкан

Първата четвърт в мача бе равностойна. Беройци откриха резултата с панер от фаул на Остин Прайс, на което домакините дадоха отговор с 5 поредни точки. Този миг остана единственият в мача, в който Ямбол водеше. Забивка на Антъни Уокър и тройка на Реджър Дауъл донесоха преднина на старозагорския отбор, който съумя да я усили до 16:9 след тъкмо 5 минути игра. За негативно време Ямбол заличи преднината на беройци, стигайки до 18:18. Силни изяви на Иван Лилов обаче дадоха преимущество на нашите. След 10 минути игра те водеха с 24:21.

Тимът на Ямбол се държеше на близка точкова отдалеченост от Берое едвам няколко минути през втората част. По-високата класа на беройските състезатели си сподели думата и с методични дейности в офанзива нашите усилиха преднината си до цели 14 точки при 31:45 след близо 18 минути игра. До почивката Ямбол понижи изоставането си на 11 пункта при 37:48.

След почивката Ямбол започва с тройка на Дарин Иванов. В идващите минути играта бе равностойна, само че по-късно повече от 3 минути игрово време домакините се приближиха единствено на 5 точки от Берое - 47:52. След още 2 беройци още веднъж водеха с 5 пункта, само че за благополучие Иван Лилов понижи напрежението в беройския лагер с тъкмо попадение от зоната за 3 точки. Именно положителната успеваемост от далечно разстояние в последната минута на частта на Дауъл и Сашо Янев донесе удобните 13 точки преднина за нашите 10 минути преди края.

Заключителната четвърт мина умерено. Играчите на Берое не разрешиха никакво разпределяне. В последна сметка финалната сирена пристигна при резултат 82:93, което е стъпка в посока на това тимът да излезе от неприятната седмица, която имаше след загубата от Левски Лукойл в откриването на шампионата и последвалото отпадане от ФИБА Къп.

Най-добър в мача бе капитанът Сашо Янев, който се отличи с 24 точки, 9 битки и 4 асистенции. 15 точки означи Реджър Дауъл, а Иван Лилов добави 13. За Ямбол най-резултатен бе Дарин Иванов с 19 точки.

В идващия кръг на 19 октомври, събота, от 18 часа Берое приема Спартак Плевен.