Берое загуби с 89:95 от ТФТ Скопие като гост и

...

"Берое" загуби в Скопие и отпадна от Балканската лига

" Берое " загуби с 89:95 от ТФТ Скопие като посетител и не съумя да се класира за втората фаза на Балканската лига. Поражението в македонската столица е второ за заралии от локалния отбор през сегашния сезон след 86:96 на 9 ноември предходната година.

Двубоят бе равносилен, само че " Берое " запази очакванията си за продължение напред, водейки с 47:41 на почивката.

Българският отбор се нуждаеше от победа с най-малко 11 точки разлика, вместо да усили преднината си обаче, разреши на противника да навлезе в серия. Домакините изтръгнаха триумфа в заключителните минути, до които играта вървеше панер за панер.

Над всички за ТФТ беше Ландриъс Хортън с 29 точки и 7 битки, а 18 точки и 6 битки добави Амир Смит.

За " Берое " най-резултатен беше Александър Янев с 25 точки, като той се регистрира и с 9 битки. 21 точки и 8 битки записа Мартин Сотиров, с 12 точки и 9 битки приключи Седариан Райнс.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!