Берое загуби от тима на Пея с 93:125 (14:37, 26:37,

...

Берое отстъпи на косовари в Балканската лига

Берое загуби от отбора на Пея с 93:125 (14:37, 26:37, 31:23, 22:28) като посетител в Косово в среща от постоянния сезон на Балканската лига. За състава от Стара Загора провалянето бе шесто от девет мача, което му отрежда четвъртото място във краткотрайното класиране, а Пея остава втори откакто реализира осми триумф от 10 изиграни дуела досега.

И двата отбора към този момент имат обезпечено място във Финалната четворка, защото поради дисквалифицирането на Левски, косовския Башкими и украинския Будивелник в конкуренцията останаха единствено четири отбора, които ще се борят за медалите. Освен Берое и Пея това са водачът Апоел Беер Шева от Израел и Милениум от Черна гора.

Българският отбор бе с едвам девет състезатели за гостуването си в Косово, като старши треньорът Бойко Миленков употребява главно седем играчи. От състава на Берое отсъстваха Дариъс Хол и Александър Тодорович.

Домакините имаха предимство против старозагорци през целия мач, натрупаха солидна преднина още след първите 10 минути за 37:14, а на почивката водеха със 74:40. През второто полувреме разликата се резервира в границите на към 30 точки, отборът на Пея взе задатък от 97:71 след третата част и справедливо ликува в края.

Данджел Пюрифой игра цялостни 40 минути за Берое и приключи с 32 точки, 16 битки и 4 асистенции. Келси Барлоу добави 16 точки, 3 битки и 4 асистенции.

За тима на Пея Джейлън Тейт осъществя 22 точки, 5 битки и 2 асистенции.

По стратегия за Берое следва още едно посещение от постоянния сезон на Балканската лига на черногорския Милениум на 4 април, а преди този момент на 1 април старозагорци би трябвало да гостуват на Балкан в мач от 27-ия кръг от Националната баскетболна лига.