Берое загуби от Апоел Беер Шева с 61:109 (20:23, 18:31,

...

Берое с първа загуба в Балканската лига

Берое загуби от Апоел Беер Шева с 61:109 (20:23, 18:31, 14:21, 9:34) като посетител в Израел в среща от постоянния сезон на Балканската лигa.

Това бе първо проваляне за българския състав от три изиграни дуела досега. Апоел Беер Шева реализира трети триумф също от три мача.

Старозагорци съумяха да се опълчват на домакините единствено в първата четвърт, която завърши с 3 точки задатък за Апоел Беер Шева – 23:20. Израелският отбор стартира да натрупа по-солидна преднина във втората част и на почивката към този момент водеше с 54:38. През второто полувреме домакините изцяло направляваха дуела, а преди последните 10 минути резултатът бе 75:52. До финалната сирена баскетболистите на Берое изпитваха съществени усложнения. Те позволиха серия от 31:3 за съперника за малко повече от 8 минути и означиха едвам 9 точки в последния интервал.

Най-резултатен за състава от Стара Загора беше Михаил Комбаков със 17 точки, а Дариъс Хол добави 14 точки и 8 битки.

За Апоел Беер Шева Рон Зипър приключи с 23 точки.

В идващия си мач от Балканската лига Берое приема украинския Будивелник (Киев) на 7 декември в Стара Загора.

Преди това Берое би трябвало да изиграе гостуването си на Левски в София на 3 декември от Националната баскетболна лига.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.