Берое взе за четвърти пореден път дербито на Стара Загора,

...

Берое отново спечели битката за Стара Загора

Левски нокаутира Ботев с гол в добавеното време
Берое взе за четвърти следващ път дербито на Стара Загора, след като победи с 2:0 Верея след голове в дуел от третия кръг на Първа лига.

Точни за гостите бяха Мартин Райнов и Мартин Камбуров. Халфът даде задатък на отбора си още в 20-та минута, а в 65-та Камбуров довърши домакините с прелестно осъществяване на свободен удар.

Победата беше първа за Берое в първенството за този сезон, откакто в предходните два кръга отборът приключи 1:1 със Славия и с Лудогорец. Верея е 12-ти във краткотрайното класиране с 1 точка.

В другия дуел, който се игра по-рано Ботев Пловдив реализира втората си поредна победа за сезона след 2:0 вкъщи над Етър Велико Търново. Подобно на първата над Септември преди дни " канарчетата " стигнаха до трите точки след голове на Стивън Петков и Тодор Неделев.

Нападателят бе прецизен в 47-та минута, до момента в който Неделев осъществя от дузпа в 81-та. Малко преди този момент Иван Скерлев си изпроси втори жълт картон и напусна терена. Пловдивчани към този момент имат актив от 6 точки след първите два кръга, до момента в който болярите записаха втората си загуба, само че имат 3 точки.
Източник: offnews.bg