Берое (Стара Загора) записа третата си поредна победа в НБЛ,

...

Берое се справи с Рилецо за три поред

Берое (Стара Загора) записа третата си поредна победа в НБЛ, надигравайки вкъщи Рилски състезател с 84:77. Така заралии се откъснаха още повече пред самоковци на третото място в класирането и към този момент имат на сметката си 14 победи победи и 4 загуби, до момента в който Рилецо е с баланс от 10-9 и се намира на четвърто място.

Конър Франкамп бе над всички в мача и вкара 28 точки за Берое, в това число 6/9 от тройката. Александър Янев добави 17 точки, а Тихомир Желев и Терънс Дженингс вкараха по 10. Тре Когинс пък направи 10 асистенции.

Двата тима си размениха по една част преди почивката - първата бе за беройци, които поведоха с 26:20 след 10 минути игра, само че в последвалите 10 минути Рилски сподели по-добра игра и изравни до 43:43 в средата на дуела. Гостите поведоха рано в третата четвърт, само че Берое подвигна оборотите и още веднъж се откъсна - на 69:62 преди последната част. Във финалните 10 минути играчите на Любо Минчев натиснаха газта и трансферираха десетте точки разлика в своя изгода, като най-голямата отдалеченост сред двата отбора бе 14 точки, а в последна сметка старозагорци завоюваха с 84:77.

Малик Диме с 20 точки, 11 битки и 4 чадъра бе №1 за Рилски, а Евгени Хаджирусев се включи добре като запаса със 17 точки.

СТАТИСТИКА Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg