Берое Стара Загора се наложи над пловдивския Академик Бултекс 99

...

Берое с втора поредна победа в НБЛ

Берое Стара Загора се наложи над пловдивския Академик Бултекс 99 с 85:73 (30:15, 17:20, 12:18, 26:20) като хазаин в зала " Общинска " в дуел от втория кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе втора от два мача за Берое и първа като хазаин, а тимът на Академик позволи първа загуба и продължава с актив 1-1.

Гостите от Пловдив поведоха за малко при започване на дуела, само че до края на първата четвърт баскетболистите на Берое изцяло направляваха протичащото се на терена. Още в средата на интервала стазогарци натрупаха задатък от 16 точки при 23:7 след панер на американския гард Кени Дай, а след 10 минути игра резултатът бе 30:15.

През втората част състезателите на Академик Бултекс 99 пробваха да съкратят дистанцията, на няколко пъти редуцираха разликата до 10 точки, само че Берое задържа водачеството и на почивката имаше преднина от 12 точки - 47:35.

Гостите продължиха да топят пасива си, стигайки до 3 точки - 53:56 минута и половина преди края на интервала, а с тройка на Ивайло Тонев тимът на Берое фиксира задатъка си на 59:53 преди финалната четвърт.

Малко след старта на интервала Дейлън Уилямс направи забивка за 60:61, доближавайки Академик Бултекс 99 единствено на точка, само че домакините дадоха отговор със серия от 7:0 с попадения на Антъни Уолкър и Венцислав Петков за 68:60.

В оставащите минути старозагорци не позволиха гостите още веднъж да стигнат до опция за поврат.

Най-резултатен за Берое бе Антъни Уолкър с 21 точки и 6 битки. Кени Дай способства за триумфа с 18 точки, 6 битки и 4 асистенции, а Венцислав Петков се включи със 17 точки, 3 битки и 3 асистенции.

За пловдивчани Васил Бачев приключи със 17 точки, 3 битки и 6 асистенции, до момента в който Обрад Томич оформи " дабъл-дабъл " от 16 точки и 11 битки.

Съставът на Академик Бултекс 99 ще одобри Черно море Тича в идващия кръг на 18 октомври, а два дни по-късно (20 октомври) Берое ще гостува на тима на Шумен.