Берое (Стара Загора) продължава победния си ход в Балканската лига,

...

Берое разнищи албанци за най-голямата си победа в Балканската лига

Берое (Стара Загора) продължава победния си ход в Балканската лига, като този път пострадали се оказаха албанците от Теута (Дуръс). Заралии, които са първенец в шампионата от 2017 година, разнищиха противника си с цели 43 точки разлика - 108:65, записвайки петата си победа в пет мача. Това и най-голямата победа в клубната история в този шампионат. За Теута това бе втора загуба в пет срещи в районната конкуренция през сеозн 2018/2019.

Досегашното върхово достижение бе при 92:56 против черногорския Теодо (Тиват) на 28 март 2017 година.

Българите си осигуриха двуцифрена преднина още след края на първата четвърт, приключила при резултат 32:19. След единствено 4 минути баскетбол през втория интервал дистанцията сред двата отбора трансферира 20 точки за 45:23, а на почивката Берое имаше 22 точки повече в актива си - 58:36. Третата част се трансформира в същинска злополука за албанците, които вкараха единствено 13 точки в тези 10 минути, а преди заключителната четвъртина беройци към този момент водеха с 86:49. В заключителната четвърт играчите на Любомир Минчев узакониха петия си триумф за сезона - 108:65.

За следващ път най-резултатен за Берое бе Конър Франкамп, осъществил 17 точки, които комбинира и със 7 асистенции. Николай Стоянов вкара 16, Джеймс Уайт и Александър Янев останаха с по 14, а а Станислав Ваклинов и Далин Бачински - с по 12. Евгени Василев бе последния с двуцифрен точков актив - 10.

Ендрит Хисенаголи с 18 и Ерик Коупс с 16 бяха най-хубавите изпълнители за Теута.

БЕРОЕ - ТЕУТА 108:65 (32:19, 26:17, 28:13, 22:16)

БЕРОЕ: Николай Титков, Конър Франкамп, Николай Стоянов, Джеймс Уайт, Станислав Ваклинов (Александър Янев, Тихомир Желев, Евгени Василев, Далин Бачински)

ТЕУТА: Си Джей Уилсън, Марко Миранович, Кристи Гореа, Ерик Коупс, Ендрит Хисенаголи (Генти Ласку, Роберт Шестани, Джулиан Хамати)