Берое (Стара Загора) постигна убедителна победа над гостуващия Балкан (Ботевград)

...

Берое разби Балкан

Берое (Стара Загора) реализира безапелационна победа над гостуващия Балкан (Ботевград) с 91:66 (21:16, 26:13, 26:22, 18:15) в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Любомир Минчев поеха контрола върху мача още в края на първата четвърт и до финалната сирена не изпуснаха водачеството в резултата. Със мощни шест минути преди почивката със серия от 19:5 старозагорци приключиха първото полувреме с преднина 47:29, а в третата четвърт задатъкът на домакините мина и 20 точки при 73:51.

В последната част мачът се доиграваше и Балкан позволи пето проваляне в 21 мача, което остави тима на четвъртото място в подреждането. Лидери са Рилски състезател и Академик Бултекс с по 16 триумфа и по 6 загуби.

Александър Янев вкара 22 точки за спечелилите, до момента в който Тихомир Желев и Дариъс Гарет останаха с по 19 всеки. За Балкан най-резултатен бе Игор Кесар с 21.