Берое Стара Загора победи Монтана 2003 с 63:60 (19:11, 16:15,

...

Берое победи Монтана 2003 и отново триумфираха с шампионската титла

Берое Стара Загора победи Монтана 2003 с 63:60 (19:11, 16:15, 15:18, 13:16) като посетител в третата среща от финалната серия за купата в шампионата на България по баскетбол за дами и с 3:0 триумфа завоюва златните медали.

Двата състава се опълчиха в спор за трофея за четвърти път в последните пет години. След двете следващи трофеи на Монтана 2003 през 2018 и 2019 година, след спирането през 2020-а, в този момент отборът от Стара Загора победи за втори следващ път. Берое дублира триумфа си от предишния сезон, когато също завоюва купата и Купата на България в женския баскетбол. Съставът, воден от старши треньора Таня Гатева, доминираше през целия сезон като превъзхождаше противника и във финалния плейоф.

Шампионките стартирана решително дуела в зала „ Младост “ в Монтана и след 10 минути игра натрупаха задатък от 8 точки при 19:11. Домакините понижиха до 4 точки пасива си три минути преди края на първото полувреме, само че след мощни изяви на Теодора Динева и Цветомира Шаренкапова, Берое водеше с 35:26 на почивката.

И в третата четвърт Монтана 2003 не съумя да се приближи на повече от 4 точки до гостите, а преди последните 10 минути преднината на старозагорки беше 50:44. Със серия от 7:0 при започване на четвъртата част Берое усили задатъка си до 13 точки.

Домакините обаче отвърнаха с 9 безответни точки и понижиха до 53:57 при оставащи две минути и половина. Краят на срещата бе последна завладяващ. Христина Иванова осъществя това тройка и 41 секунди преди края направи резултата 58:59, а малко по-късно Марая Кинг изравни за 60:60. Виолина Кочева реши разногласието с тройка 7 секунди преди финалната сирена за крайното 63:60.

Най-резултатна за Берое беше Теодора Динева с 19 точки и 4 битки. По 11 точки осъществиха Виолина Кочева и Ребека Тобин. Кочева добави 4 битки и 6 асистенции, а Тобин – 13 битки и 3 асистенции. Цветомира Шаренкапова и Саманта Лоджик означиха по 8 точки.

За Монтана 2003 с 20 точки и 6 битки се регистрира Марая Кинг. Димана Макариева способства с 12 точки и впечатляващите 15 битки, а Христина Иванова се включи с 10 точки и 5 битки.