Берое се наложи с минималното 1:0 срещу Амкар Перм в

...

Берое с първа победа на лагера в Белек

Берое се наложи с минималното 1:0 против Амкар Перм в третата инспекция на „ зелените “ по време на подготвителния лагер в Белек. Мартин Камбуров означи единственото попадение в мача в самия край след асистенция на Александър Енев.

Първата заплаха в мача бе за Амкар когато Януш Гол получи топката след пас на Павел Комолов и шутира от наказателното поле, само че Душан Перниш улови. Последва безредие след което топката попадна във Форбс Браун, който стреля добре, само че вратарят на Берое още веднъж се намеси чудесно.

В средата на първата част Огуде удари без топка Борислав Цонев и последва сдърпване сред двата тима.

В 33-ата минута топката бе центрирана чудесно в наказателното поле на Амкар, Нигматулин съумя да стигне до топката, само че не и да я избие и тя попадна в Борислав Цонев, който насочи добър удар, само че вратарят този път избави.

Охене фаулира Идову на ъгъла на наказателното поле в дясно по офанзивата на Амкар в 35-ата минута. Януш Гол центрира на втора греда където Будковский засече с глава, само че топката бе избита.

Последваха няколко офанзиви за Берое с центриране в наказателното поле, само че или вратарят Нигматулин или отбраната на Амкар всякога успяваше да почисти.

Добра композиция на беройци в 45-ата минута приключи с центриране на Милен Желев в наказателното поле, топката обаче бе парирана от стража на Амкар преди да стигне в Мартин Камбуров.

В 53-ата минута Бандаловски съумя да подаде за Матеус Леони преди да бъде фаулиран. След удара на Леони топката обаче мина около вратата.

Станислав Прокофиев получи топката на отлична позиция в 60-ата минута и насочи удар към вратата, само че бе неакуратен.

В 82-ата минута Емин Ахмед стреля с левия крайник от ъгъла на наказателното поле в дясно по офанзивата на Берое, само че топката мина над вратата.

В последната 90-ата минута Александър Енев откри Мартин Камбуров в наказателното поле и нападателят на Берое без проблем осъществя.

Последната контрола на Берое на турска земя ще се играе на 30 или 31 януари, а противник няма да бъде чешкия Сигма Оломуц както бе авансово планувано. В идващите два дни ще стане явен противника за последния мач.

Берое – Амкар Перм 1:0

1:0 Мартин Камбуров 90′

Берое: 12. Душан Перниш – 3. Милен Желев (85′ – 27. Александър Енев), 6. Иван Иванов (71′ – 5. Павел Виданов), 26. Камен Хаджиев (83′ – 8. Веселин Пенев), 20. Матеус Леони (68′ – 15. Георги Динков) – 8. Карлос Охене (60′ – 16. Марко Адамович), 7. Мартин Райнов (85′ – 24. Никола Гавов) – 11. Иван Бандаловски (65′ – 13. Емин Ахмед), 10. Борислав Цонев (76′ – 4. Кохей Като), 14. Педро Еуженио (65′ – 21. Серджиу Негрут) – 9. Мартин Камбуров; старши треньор: Александър Томаш.