Берое“ се наложи с 2:0 над Локомотив“ (Пловдив) в среща

...

Берое се върна на победния път и срази Локо Пд

„ Берое “ се наложи с 2:0 над „ Локомотив “ (Пловдив) в среща от 8 кръг на efbet Лига.

„ Зелените “ започнаха по-добре срещата, само че последователно играта бе изравнена, а двата отбора не съумяха да си отбележат гол през първата част. Удар на Абел Анисе срещна гредата през втората част, а в 63. минута Тунгара осъществя и откри резултата – 1:0. В добавеното време още веднъж Тунгара се разписа и оформи крания резултат – 2:0

СТАРТОВ СЪСТАВ

Петър Хубчев извърши една смяна в състава, по отношение на последния дуел против „ Септември “. Вместо Луизиньо в игра като титуляр стартира Лукас Мартинс.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

„ Берое “ пръв стигна до доста сериозна заплаха и то още в 50. секунда. Анисе изведе Траоре на фланга, а французинът проби до наказателното поле, където откри непокрития Тунгара, който стреля в придвижване, само че Хоркаш се намеси ослепително и мазета в корнер.

В 8. минута Серкан проби и стреля, току навлязъл в пеналта, само че след рикошет топката излезе в нов корнер. Мечев центрира, а Пиргов игра с глава, само че бе неакуратен.

„ Зелените “ бяха доста по-активни в тези начални минути, владееха топката и търсеха път към вратата на противника.

Гостите последователно изравниха играта и също имаха обстановки пред Караджов, само че не се стигна до нещо съществено.

Първият удар към вратата на „ Берое “ пристигна в 20. минута, когато Карагерен получи пас от десния фланг и стреля от границата на наказателното поле, само че прати топката над вратата.

Минута по-късно Евандро центрира в пеналта, а Боруков скочи, само че остана на сантиметри под топката, която мина на метър от гредата.

В идващите десетина минути играта бе равностойна и най-вече в центъра на терена. Серкан опитва удар от отдалеченост в 31. минута, само че топката мина над вратата.

Мечев центрира рисково от фаул в 39. минута, само че реферът отсъди нарушаване в офанзива на Тунгара.

Две минути по-късно Матеус бе изведен самичък против Караджов, само че прати топката над вратата. реферът по-късно маркира и засада.

Това бе всичко за първата част и двата отбора се отдръпнаха на отмора при нулево реми.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Три минути след възобновяване на играта Боруков получи пас в пеналта и насочи диагонален удар, само че Караджов мазета.

В идната обстановка Матеус насочи удар с глава, само че прати топката над вратата.

Стийв Траоре получи извеждащ пас и бе самичък против Харкаш. Французинът стреля в далечния ъгъл, а топката мина на сантиметри от гредата. Реферът обаче маркира и засада.

„ Зелените “ стигнаха до нова сериозна заплаха в 60. минута, когато след отлична офанзива Траоре изведе Анисе на стрелкова позиция, само че ударът на мадагаскареца срещна гредата.

„ Берое “ съумя да излезе напред в резултата в 63. минута, когато Мечев пусна дълъг пас за Тунгара, койро надбяга съперников състезател и прати топката във вратата, останал самичък против Хоркаш – 1:0

Последваха минути на накъсана игра и без положения пред вратите.

В 85. минута Луизиньо откри непокрития Лукас Мартинс, който стреля в придвижване, само че около вратата.

В ответната офанзива гостите получиха право да изпълнят дузпа, откакто Матеус падна в наказателното поле след прикосновение с Лукас Мартинс. След интервенция на ВАР обаче наказателният удар бе анулиран.

В добавеното време гол на Тунгара бе анулиран поради засада.

В последната минута на добавеното време Абубакар Тунгара още веднъж бе изведен по отличен метод и надбяга бранителите, след което прати топката в мрежата за повторно – 2:0
Източник: novinata.bg