Берое се наложи над Ямбол със 104:80 (27:30, 24:17, 30:12,

...

Берое надигра убедително Ямбол като домакин в НБЛ

Берое се наложи над Ямбол със 104:80 (27:30, 24:17, 30:12, 23:21) като хазаин в Стара Загора в дуел от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Успехът е трети следващ и общо седми за Берое, а отборът на Ямбол позволи девета загуба от 15 изиграни мача.

Двата състава направиха оспорвано първо полувреме, като гостите от Ямбол имаха 3 точки задатък след началните 10 минути – 30:27. Те усилиха разликата до 10 точки в хода на втората четвърт, само че баскетболистите на Берое последователно изравниха играта и на почивката водеха с 51:47.

През второто полувреме домакините преобладаваха и преди последния интервал Берое се откъсна с 81:59, а до края най-голямата разлика в интерес на сторазагорци доближи 34 точки.

Карлос Пепин бе най-полезен за триумфа на домакините с „ дабъл-дабъл “ от 37 точки и 11 битки, а Даръл Дейвис се регистрира с 27 точки, 4 битки и 7 асистенции.

За Питър Кис приключи с 28 точки, 4 битки и 3 асистенции.

В идващия си мач на 13 януари Берое ще бъде хазаин на Рилски състезател в Стара Загора, а на 14 януари отборът на Ямбол ще одобри Черноморец.