Берое се наложи над тима на Шампион 2006 със 101:59

...

Берое надигра Шампион 2006 в първенството на България по баскетбол за жени

Берое се наложи над отбора на Шампион 2006 със 101:59 (31:18, 28:15, 19:12, 23:14) като хазаин в Стара Загора в мач от 11-ия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами. Победата бе десета за шампионките от Берое, които в предишния кръг позволиха единственото си проваляне досега. Съставът на Шампион 2006 претърпя седма загуба от 10 изиграни дуела.

Единствено началните минути в срещата бяха по-равностойни, а до края на първата част домакините поеха водачеството и не го изпуснаха до края. Те поведоха с 31:18 след 10 минути игра, а на почивката задатъкът им надвиши 20 точки – 59:33.

През второто полувреме Берое също доминираше, като преди заключителните 10 минути водеше със 78:45. Домакините имаха предимство под коша (43-25) и бяха по-ефективни в стрелбата от игра (61%-36%). Най-голямата разлика в мача доближи 48 точки.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за старозагорския отбор. Тя се отличи с 20 точки, 7 битки и 10 асистенции. Димана Костова се включи с 19 точки, 4 битки и 4 асистенции, а Яна Карамфилова добави 18 точки, 4 битки и 4 асистенции.

За Берое на терена се появи и старши треньорът Жаклин Златанова, която осъществя 6 точки и 1 асистенция за 7 минути игра.

Анджела Стамболян приключи с 26 точки и 5 битки за гостите, а Елена Драгоева се регистрира с 13 точки, 3 битки и 3 асистенции.

В идващия кръг през 2024 година Берое ще гостува на Локомотив София на 5 януари, а ден по-късно Шампион 2006 ще одобри Рилски състезател в столицата.