Берое се наложи над Монтана като гост с 82:76 (21:26,

...

Баскетболистките на Берое надиграха състава на Монтана като гости

" Берое " се наложи над " Монтана " като посетител с 82:76 (21:26, 15:18, 16:17, 30:15) в срещата сред любимците за купата от втория кръг на първата четворка в женското баскетболно състезание. Домакините взеха всяка една от първите три елементи, а при започване на последната четвърт водеше с 65:54, само че единствено за четири минути старозагорки направиха серия от 14 безответни точки, с цел да извърнат до 68:65 в своя изгода, а до края съумяха да задържат задатъка си в резултата. Страхотен мач за победителките направи новото попълнение Виолина Кочева с 30 точки и 7 битки. Гергана Иванова добави 13 точки. Радостина Димитрова беше най-резултатна за домакините с 18 точки, а капитанката Димана Георгиева приключи с 15 точки и 8 битки. " Берое " е водач с цялостен актив от 4 точки, а " Монтана " е втори с 3 точки.

" Славия " също събра 3 точки, откакто се наложи над " Рилски състезател " със 78:59 (27:13, 23:17, 11:18, 17:11). Емилия Янчева беше най-резултатна за столичанки с 18 точки, а със 17 точки и 11 битки се отличи Естер Мичева. Ивана Николова вкара 14 точки за гостенките.
Източник: bnr.bg