Берое се наложи над Локомотив София с 90:35 (30:2, 28:11,

...

Берое с категорична победа над Локомотив София в женското баскетболно първенство

Берое се наложи над Локомотив София с 90:35 (30:2, 28:11, 22:13, 10:9) като посетител в столицата в дуел от десетия кръг на първата четворка в шампионата на България по баскетбол за дами. Съставът от Стара Загора реализира осма победа в този втори стадий от шампионата, до момента в който за Локомотив провалянето бе десето следващо.

Гостите изцяло превъзхождаха съперника си, отбелязвайки 30 точки против единствено 2 за баскетболистките на Локомотив София за първите 10 минути игра. До почивката Берое натрупа задатък от 58:13, а в преди последната четвърт водеше с 80:26. Най-голямата разлика в срещата доближи внушителните 56 точки.

Николина Зубач и Гергана Маданкова осъществиха по 17 точки за Берое, а Зубач добави и 10 битки. Николет Гилдей се регистрира с 14 точки и 3 битки.

За отбора от София с 9 точки и 6 битки приключи Гергана Цекова.

В идващия кръг от шампионата на 30 март Берое ще посрещне Рилски състезател в Стара Загора, а Локомотив София ще гостува на Монтана 2003.