Берое разгроми с 5:2 тима от Втора лига Созопол в

...

Берое разгроми Созопол в контрола

Берое разгроми с 5:2 отбора от Втора лига Созопол в контролна среща, играна на Спортна база ''Берое ". Старозагорският отбор владееше самодейността през целия дуел и успеха пристигна напълно закономерно и изрично.

В инспекцията не взеха присъединяване играчите, ангажирани с националните си отбори - Александър Цветков, Кукула, Стив Фуртадо, Ибрахима Конте и Гаюс Макоута.

Берое притисна противника още в първите минути, а първата сериозна заплаха пристигна след осъществяване на корнер в 5-та минута. Минчев центрира, а ударът на Динков с глава срещна напречния дирек на вратата.

Гостите обаче първи излязоха напред в резултата, откакто Цветослав Тодоров се възползва от неточност в отбраната и прати топката в мрежата с удар от наказателното поле. Изравнителното попадение пристигна в 37-aта минута, когато Минчев изведе отлично Еривалдо, а той не сбърка, останал самичък против вратаря на гостите за 1:1.

Берое получи право да извърши дузпа в 53-aта минута, откакто състезател на гостите игра с ръка след удар на Ангелов. Зад топката застана Бакалов, който повиши на 3:1.

Десет минути по-късно Созопол съумя да понижи резултата. При добра офанзива за гостите топката доближи до Гюзелев, който осъществя с удар от наказателното поле - 3:2.

Само две минути по-късно обаче преднината за " зелено-белите " бе още веднъж увеличена. Минчев центрира от корнер, а Фал се извиси във въздуха и прати топката в мрежата след удар с глава - 4:2.
Крайният резултат бе завършен в 88-aта минута, когато Василев асистира на Стоянов и той се разписа с удар в далечния ъгъл 5:2.

Състави:

Берое: Генадий Ганев, Джунейт Али, Илиас Хасани, Георги Динков, Александър Василев, Иван Минчев, Георги Ангелов, Октавио, Димо Бакалов, Еривалдо, Кийлън Лебон;

Созопол: Роман Васенов, Диян Лефтеров, Мариян Димитров, Георги Радев, Ивайло Иванов, Стефан Стойнов, Яни Николов, Георги Бабалиев, Кристиян Иванов, Цветослав Тодоров, Трайо Грозев

Снимка: beroe.bg