Берое продължава успешната си серия от началото на 2023-а година.

...

Берое с категорична победа над Шумен в НБЛ

Берое продължава сполучливата си серия от началото на 2023-а година. Старозагорци записаха трета поредна победа, откакто надиграха изрично Шумен със 104:79 в дуел от 15-и кръг на НБЛ.

Гостите от Шумен бяха без освободените Майк Адеунми и Константин Паисиев, само че новото попълнение Исмаел Ел-Амин не впечатли.

Берое взе двуцифрена преднина още след първата част и я направи 20 точки преди средата на втората. Почивката пристигна при 56:34, като Берое вкара 19 точки от 10 неточности на съперника. Шумен не съумя да означи тройка през първото полувреме, а домакините нанизаха цели 7.

Третият интервал към този момент реши всичко, като в един миг дистанцията сред двата отбора гонеше 40 точки. Берое завоюва безапелационно частта, и въпреки че загуби последната, нямаше значение за крайния излаз.

Старозагорци вкараха общо 16 тройки, като направиха и 22 неточности, само че нищо от тях не се оказа съдбовно.

24 точки за триумфа означи Дариъс Хол, с 9 битки и 9 неточности. 21 добави Дарин Иванов, 19 означи Роберт Георгиев.

Георги Кендеров бе най-резултатен за Шумен с 20 точки.