Берое“ постигна победа на старта на шампионата и се наложи

...

Берое стартира сезона с победа над Ботев Враца

„ Берое “ реализира победа на старта на шампионата и се наложи с 2:1 над „ Ботев “ (Враца) под Аязмото.

Гостите излязоха напред в резултата в 10. минута след попадение на Жан-Пиер да Силва. „ Берое “ изравни в 21. минута след гол на Стийв Траоре, който осъществя в дебюта си с екипа на отбора – 1:1. „ Зелените “ бяха по-активни през втората част и нападнаха противника. Това даде резултат и „ Берое “ получи дузпа 15 минути преди края, която бе осъществена от Тунгара – 2:1.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Петър Хубчев заложи на седем нови попълнения – Иван Караджов, Николай Николаев, Димитър Пиргов, Лукас Мартинс, Спас Георгиев, Стийв Траоре и Луизиньо.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Гостите първи стигнаха до удар към вратата и това се случи в 5. минута, когато да Силва бе изведен зад тила на защитата, само че неговият удар от границата на пеналта бе неакуратен.

Спас Георгиев опитва удар от отдалеченост в 9. минута, само че топката мина на метър от гредата.

„ Ботев “ (Враца) съумя да открие резултата в 10. минута, когато Жан-Пиер да Силва още веднъж бе изведен самичък против Караджов и този път прати топката в мрежата за 0:1.

В идващите минути „ Берое “ владееше топката и играта бе най-вече в половината на гостите.

Траоре опитва удар от границата на наказателното поле в 17. минута, само че не откри очертанията.

„ Берое “ изравни резултата в 21. минута след страховит гол на Стийв Траоре. Халфът овладя дълъг пас от Серкан и прати кълбото в горния десен ъгъл за дебютното си попадение с екипа на отбора – 1:1

Следващите 15 минути на мача бяха равностойни и нямаше съществени положения пред някоя от вратите.

В 39. минута „ Берое “ провежда отлична офанзива, при която Мечев откри Траоре, а той продължи за Тунгара. Халфът центрира, а Луизиньо засече с крайник. Топката обаче срещна гредата.

Тунгара стреля от отдалеченост в последната минута на първата част, само че ударът му мина около вратата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Минута след възобновяване на играта Варгас се озова на стрелкова позиция, само че Караджов отрази удара му.

Караджов се намеси и в 52. минута, когато Кавдански игра с топката след корнер, само че не затрудни вратаря.

Две минути по-късно Мечев центрира от фаул, а защитник на гостите докосна топката и отклони тъкмо пред Луизиньо.

„ Берое “ притисна противника в идващите минути и сътвори няколко рискови обстановки, само че не стигна до удар към вратата.

Мечев центрира доста рисково от фаул в 66. минута и се получи съществено безредие пред вратата на гостите, само че въпреки всичко бранителите се оправиха.

В 75. минута „ Берое “ получи право да извърши дузпа, откакто Тунгара нахлу в пеналта и бе съборен от Меси. Зад топката застана пострадалият Тунгара, който осъществя и „ зелените “ поведоха с 2:1

Десет минути по-късно Мечев стреля от директен свободен удар, само че не откри задачата.

Две минути преди края Кавдански засече с глава след центриране от корнер, само че не откри очертанията.

Това бе всичко в срещата и „ Берое “ завоюва мача с 2:1.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„ Берое “ гостува на „ Арда “ в Кърджали, а срещата е планувана за 18 юли от 20:45 ч.
Източник: novinata.bg