Берое победи със 104:78 (27:25, 26:17, 27:16, 24:20) Академик София

...

Берое вкара 104 за победа в Правец

Берое победи със 104:78 (27:25, 26:17, 27:16, 24:20) Академик София в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. По този метод " студентите " и старозагорците резервираха надлежно шестото и петото място в класирането.

Берое означи седем от първите девет точки в мача, само че Йордан Минчев и Александър Милов вкараха следващи тройки и редуцираха изоставането на Академик до една точка. Последва замяна на водачеството на няколко пъти, само че Берое в последна сметка съумя да се откъсне със седем безответни точки в края на втората четвъртина и поведе с девет на полувремето. До края на срещата разликата единствено растеше, а Берое завоюва с 26 точки разлика.

Най-резултатен за старозагорците беше Аджехи Бару с 29 пункта, а Дариъс Гарет приключи с дабъл-дабъл при 11 точки и 10 извоювани битки. За Академик най-резултатен беше Йордан Минчев с 23 точки, към които той добави и осем битки. С 18 точки приключи Цветомир Чернокожев.