Берое победи Монтана 2003 със 79:47 (22:18, 14:3, 23:13, 20:13)

...

Берое спечели дербито с Монтана 2003

Берое победи Монтана 2003 със 79:47 (22:18, 14:3, 23:13, 20:13) като посетител в мач от първата тройка на женското състезание. Така отборът от Стара Загора остана съвършен с четири победи от четири дуела и води с две точки пред Монтана в класирането.

Берое стартира мача с тройка на Теодора Динева и повече не изпусна самодейността, макар че Монтана редуцира пасива си на една точка в средата на частта. Домакините обаче вкараха единствено три точки за цяла втора четвъртина и загубата бе предизвестена още на полувремето.

Динева остана единствено с тази тройка от шест стрелби, само че бе водещ изпълнител в мача с 19 точки, към които тя добави и седем битки. Със 17 точки и шест битки се регистрира Радостина Христова, която приключи с 4/7 от зоната за три точки.

Най-резултатна за Монтана 2003 бе Александра Петрова с 11 точки.