Берое победи Марица с 2:1 във втората си контрола за

...

Берое удари Марица в мъглата на Стара Загора

Берое победи Марица с 2:1 във втората си контрола за 2018 година Точни за „ зелените “ бяха Серджиу Негрут в 5-ата минута и Борислав Цонев в 17-ата. Никола Марин върна едно попадение за пловдивчани в 77-ата минута.

Двубоят се игра на Спортна база „ Берое “ пред към 200 души. Играта бе затруднена от гъстата мъгла над базата.

Домакините бяха по-добрият тим през целия дуел и завоюваха изцяло справедливо. Още в самото начало на мача Борислав Цонев имаше опция да открие, само че ударът му мина над вратата.

В 5-ата минута Серджиу Негрут пресече подаване на защитник в задни позиции, напредна и не сбърка, останал самичък против Акалски – 1:0

В 17-ата минута резултатът бе подсилен. Борислав Цонев съумя да отнеме топката в половината на противника, напредна и прати кълбото със страховит удар в горния десен ъгъл от към 22 м – 2:0

Беройци продължиха с да търсят ново попадение. Първо Милен Желев центрира чудесно в 19-ата минута, само че Негрут се размина на сантиметри с топката.

В 30-ата минута Цонев извърши директен свободен удар, само че кълбото мина над вратата.

Пет минути по-късно Желев се опита да изненада Акалски с удар от дребен ъгъл, само че вратарят се оправи. Веднага по-късно Охене шутира от дъгата на пеналта, само че стражът на гостите се намеси още веднъж.

В 38-ата минута Кохей Като изведе Негрут на стрелкова позиция, само че шутът на румънеца мина над вратата.

В края на полувремето Цонев направи отличен пробив и изведе Педро, само че Акалски съумя да изпревари португалеца.

През тази първа част гостите пробваха няколко удара от далечна отдалеченост и центрирания в пеналта на домакините, само че не съумяха да застрашат съществено вратата.

В 51-та минута Адамович засече центрирана от корнер топка, само че тя мина над вратата.

Две минути по-късно гостите имаха най-чистото си състояние до този миг, след неточност в защитата на Берое топката попадна в Николай Колев, който бе в дребното наказателно поле, само че ударът му не откри задачата и топката мина на сантиметри от гредата.

В 57-ата минута Охене стреля от отдалеченост, вратарят на „ Марица “ мазета с тъга, а по-късно отбраната съумя да почисти.

В 63-ата минута Колев откри Христо по десния фланг и последния шутира по диагонала, само че не откри рамките на вратата. В идната офанзива Дяков стреля от отдалеченост, само че Перниш улови.

В 74-ата минута композиция с едно допиране сред Райнов и Педро изведе Камбуров зад тила на защитата, само че вратарят на Марица съумя да избие в корнер удара на нападателя.

Три минути по-късно гостите понижиха резултата след офанзива по десния фланг. Топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, където Никола Марин овладя и прати кълбото в мрежата за 2:1.

В 80-ата минута Камбуров овладя топката пред наказателното поле на гостите и стреля през куп от играчи в долния десен ъгъл на вратата. Стражът на Марица обаче съумя да избие с върха на пръстите си в корнер.

В последната минута на мача Колев стреля рисково от отдалеченост, само че топката мина на сантиметри от гредата.

Веднага след мача Берое отпътува за втората част от зимната подготовка, която ще се организира в турския курорт Белек. Там ще бъдат изиграни четири контролни срещи, а противници в тях са полският Заглембе (Любин), македонският Вардар (Скопие), съветският Амкар (Перм) и чешкият Сигма (Оломоуц).

Берое (Стара Загора) – Марица (Пловдив) 2:1

1:0 Серджиу Негрут 5
2:0 Борислав Цонев 17
2:1 Никола Марин 77′

Берое (Стара Загора): 22. Георги Аргилашки (12. Душан Перниш 36′, 75′ –. Иван Гошев) – 3. Милен Желев (46′ – 13. Емин Ахмед ), Надим Ангелов (46′ – 6. Иван Иванов), 26. Камен Хаджиев (46′ – 15. Георги Динков), 28. Веселин Пенев (46′ – 20.Матеус Леони, 4. Кохей Като(46′ – 7. Мартин Райнов), Александър Енев (46′ – 17. Антон Карачанаков, 10. Борислав Цонев(46′ – 16. Марко Адамович), 77. Педро Еуженио – 21. Серджиу Негрут(46′ – 9. Мартин Камбуров)

Марица (Пловдив): 12. Кирил Акалски, 6. Йордан Христов, 3. Атанас Ташолов, 17. Костадин Дяков, 5. Габриел Афонсо, 13. Николай Колев, 7. Джунейт Яшар, 20. Борислав Караматев, 9. Рангел Игнатов, 8. Венцислав Гюзелев, 2. Никола Марин; запаси: 1. Илия Николов, 4. Мирослав Пушкаров, 22. Атанас Куманов, 16. Алил Карадашев, 19. Петър Чалъков, 11. Иван Гендов, 14. Ерик Смилянов