Берое“ победи Локомотив“ (Пловдив) с 1:0 в среща от 31

...

Берое с безценен успех над Локо Пд

„ Берое “ победи „ Локомотив “ (Пловдив) с 1:0 в среща от 31 кръг на шампионата.

„ Зелено-белите “ бяха по-активни и имаха по-чистите положения през първата част, само че двата отбора се отдръпнаха при нулево тъждество. През втората част и двата отбора имаха своите шансове. В последната минута на мача Алиун Фал донесе скъпия триумф, реализирайки с глава.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Петър Хубчев извърши една смяна в състава, по отношение на дуела с ЦСКА 1948. Вместо Абубакар Тунгара като титуляр стартира Джонатан Перейра.

КАМБУРОВ

Преди срещата Мартин Камбуров бе посрещнат с овации от публиката. Той получи специфични дарове от „ Берое “, а преди дуела посети и клубния музей, където бе квалифициран специфичен експонат.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Първата заплаха в срещата пристигна в 9. минута, когато Генов откри Фуртадо в пеналта, а той върна леко обратно за Юсеин. Халфът насочи удар от границата, само че топката мина над вратата.

Две минути по-късно Генов бе изведен зад тила на защитата, навлезе в наказателното поле, само че Пиргов съумя да изпревари играча в зелено и бяло със секунда и почисти.

Веднага по-късно Мечев опитва удар от отдалеченост, само че Пиргов улови без проблем.

В идващите минути играта бе най-вече в центъра на терена и не се тигна до сериозна заплаха пред някоя от вратите.

Бирсент Карагерен стреля от отдалеченост в 27. минута, само че право в ръцете на Ганев, който улови.

В 35. минута Джонатан получи дълъг пас зад тила на защитата и съумя да изпревари вратарят на гостите, само че си поведе дълго и топката излезе в навън.

Осем минути по-късно реферът не отсъди нарушаване в интерес на „ Берое “ и гостите проведоха рискова контраофанзива, при която Салинас получи на стрелкова позиция, само че Ганев отрази удара.

Витанов засече с глава, центрираната от корнер топка, само че тя мина над вратата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Три минути след възобновяване на играта, Генов бе изведен, съумя да надбяга Гомис и стреля, току навлязъл в пеналта, само че не откри задачата.

В 50. минута и Мариани съумя да се измъкне от защитата, само че Пиргов избави удара му.

Четири минути по-късно Генов центрира от фланга, а Али овладя в наказателното поле, след което насочи мощен удар, само че Пиргов избави. Последва безредие, само че защитник на гостите съумя да почисти.

Две минути по-късно още веднъж Али опитва удар от границата на наказателното поле, само че бе неакуратен.

Карагерен проби рисково в 65. минута и центрира на близка греда, където Бен Юсеф се намеси тъкмо пред Димитров и мазета в корнер.

Две минути по-късно „ Берое “ провежда добра офанзива, при която удар на Мариани бе блокиран в корнер.

Мечев извърши, а Бен Юсеф засече с глава, само че не откри задачата.

В идващите минути „ Берое “ притисна противника и на два пъти топката бе центрирана рисково в пеналта на гостите, само че защитата се оправи със обстановките.

„ Локомотив “ сътвори сериозна заплаха в 78. минута, когато след безредие топката попадна в Христо иванов, който стреля от непосредствена непосредственост, само че Ганев се намеси уверено.

Минута по-късно Димитров стреля доста рисково с глава, след центриране от десния фланг, само че още веднъж Ганев избави.

„ Берое “ стигна до скъпо попадение в 90. минута, когато след отлична офанзива Пиргов блокира удар на Генов, само че Фал добави с глава и осъществя – 1:0.